Binar Quick-Lift

Binar Quick-Lift

Przedstawiamy Państwu nowoczesne rozwiązania systemowe służące do transportu wewnętrznego szwedzkiego producenta Binar Quick-Lift Systems AB, którego jesteśmy wyłącznym przedstawicielem handlowym i technicznym na terenie Polski.

Nowatorskie i opatentowane rozwiązania techniczne połączone z inteligentnym oprogramowaniem, proponowane przez firmę Binar Quick-Lift Systems AB™ mogą być stosowane na każdym etapie produkcji, magazynowania i przeładunku w takich działach przemysłu, jak: Automotive, AGD, przemysł metalowy, lotniczy czy spożywczy i wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja i szybkość pracy połączona z ergonomią i łatwością obsługi oraz bezpieczeństwem. Binar Quick-Lift Systems AB™ tworzy zarówno standardowe, jak i niestandardowe rozwiązania służące podnoszeniu i przemieszczaniu ciężarów do 300kg.

Quick-Lift-Rail / Driven – zobacz:

https://www.youtube.com/watch?v=axT0CbQW5qM?t=25

przekroj Rozwiązania firmy Binar Quick-Lift Systems AB™ idealnie wpinają się w proces transportu ciężarów w ramach efektywnego i precyzyjnego łańcucha produkcyjnego. Manipulatory wykonane są ze stali szlachetnej UHSS i dzięki mniejszej wadze od aluminium są łatwiejsze w manewrowaniu.
Zastosowanie stali szlachetnej UHSS znacznie zwiększyło wytrzymałość i elastyczność urządzeń, co pozwoliło na powiększenie zakresu ich pracy do pełnych 360°.
Elementy wykonane z UHSS dodatkowo pokryte są warstwą farby proszkowej, co zwiększa zabezpieczenie przed korozją i wydłuża czas eksploatacji. W każdym proponowanym urządzeniu uchwyt sterujący staje się bezpośrednim przedłużeniem ruchów dłoni i wymaga użycia tylko siły 20gram, by podnieść, przenieść czy obrócić element o wadze 300kg.

Quick-Lift-System - zobacz jak działa w praktyce:

https://www.youtube.com/watch?v=r1kej7TeXoM
https://www.youtube.com/watch?v=6JDJsPPg3Yw

WYDAJNOŚĆ
Dzięki Quick-Lift Systems™ bardzo szybko można zwiększyć wydajność w swojej firmie. Jednym z powodów jest to, że urazy związane z pracą, a tym samym zwolnienia lekarskie są zminimalizowane. Nasze systemy zostały stworzone i udoskonalane przez długi okres czasu, a dzięki intensywnej współpracy z różnymi podmiotami, między innymi w branży Automotive, rozwiązania spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi produkcji. Z biegiem czasu system zwiększa i stabilizuje szybkość produkcji z jednoczesnym poprawieniem komfortu pracy.

ERGONOMIA
W dłuższej perspektywie złe rozwiązania ergonomiczne mają bardzo wysoką cenę zarówno dla samej firmy, jak i jej pracowników. To dlatego opracowaliśmy systemy podnoszące, które sprawiają, że łatwo uniknąć niepotrzebnego wysiłku, napięć mięśni czy nienaturalnych skrętów przy podnoszeniu ciężkich ładunków. Dzięki funkcjom Quick-Lift Systems™ pracownik przy zachowaniu prawidłowej pozycji pracy ograniczy do minimum możliwość urazu i włożony wydatek energetyczny.

PRECYZJA
System firmy BINAR umożliwia bardzo precyzyjną kontrolę nad transportowanym ładunkiem. Dzięki uchwytowi sterującemu, ruchy dłoni operatora konwertowane są na sygnały elektryczne i tym samym bezpośrednio wpływają na prędkość i kierunek podnoszenia. Nie ma możliwości szarpania lub innych niespodziewanych ruchów, gdyż są one przez operatora wykonywane intuicyjnie. W rzeczywistości, bardzo łatwo jest podnieść ciężar jedną ręką z jednoczesnym przesuwem i dużą dokładnością.

BEZPIECZEŃSTWO
Wbudowane funkcje bezpieczeństwa w systemie Quick-Lift Systems™ umożliwiają wykonywanie wszystkich operacji w sposób bezpieczny. Przy nagłej awarii zasilania, manipulator wraz z ciężarem zostaje automatycznie zablokowany w pozycji bezpiecznej. Kiedy operator zdejmie dłoń z uchwytu, wbudowany system kontroli przechowuje ładunek w równowadze i manipulator nie może być uruchomiony.

PROSTOTA
Manipulatory firmy BINAR mają nowoczesne i skomplikowane rozwiązania techniczne np. oprogramowanie, jednak charakteryzują się bardzo prostą obsługą niewymagającą specjalistycznych kwalifikacji operatora

MOŻLIWOŚCI ADAPTACYJNE
W systemach Quick-Lift Systems™ szybkość, precyzja, ergonomia i bezpieczeństwo są zawsze w równowadze i dzięki temu minimalizują możliwość powstania urazów, absencji przy jednoczesnej optymalizacji czasu pracy i zwiększeniu wydajności. Elektrycznie napędzane urządzenie podnoszące i jego chwytaki są dostosowane do każdego procesu, niezależnie od sektora i branży przemysłowej. Do tej pory wyprodukowaliśmy ponad 2 300 różnych urządzeń dostosowanych do potrzeb naszych klientów z chwytakami podciśnieniowymi, mechanicznymi, zaciskami, magnesami.