Klaner - podnośniki próżniowe

Klaner - podnośniki próżniowe

Próżniowe podnośniki samozasysające czeskiego producenta KLANER, przeznaczone są do manipulacji z płaskimi ciężarami jakimi są blachy i płyty z metali żelaznych i nieżelaznych, magnetycznych i niemagnetycznych, płyty plastikowe, szyby i płyty szklane materiały z kamienia, płyty drewniane, drewniane płyty i deski z nieprzepuszczalnym dla powietrza wykończeniem powierzchni.

Samozasysający podnośnik próżniowy nie wymaga zewnętrznego źródła energii a tym samym doprowadzenia energii elektrycznej czy też sprężonego powietrza. Niezbędne podciśnienie wytwarzane jest w momencie podnoszenia ciężaru. Na skutek pociągnięcia za oko przyczepne powstaje w przestrzeni pod tłokiem podciśnienie powodujące powstanie przyczepnej (adhezyjnej) siły, dzięki której podnoszony ciężar zostanie przyssany do manipulatora. Tego typu podnośnik należy do wolno zawieszonych urządzeń przeznaczonych do podnoszenia brzemion i może zostać zawieszony w sposób bezpośredni czy pośredni na haku suwnicy, żurawia albo na inne urządzenie do zawieszenia, tj. na dźwigu, wielokrążku lub ręcznie prowadzonego urządzenia manipulacyjnego. Istnieje także możliwość zawieszenia manipulatora na widłach wózków widłowych za pomocą specjalnych uchwytów. Takie rozwiązania nie wymaga dopuszczenia przez Urząd Dozoru Technicznego.

Podnośniki wieloprzyssawkowe z możliwością ustawienia wzajemnej odległości przyssawek są przeznaczone do przenoszenia dużych wagowo i gabarytowo ciężarów.

Niektóre typy manipulatorów można wyposażyć w zawory odcinające, za pomocą których można mienić liczbę
aktywnych przyssawek.

Każdy podnośnik jest wyposażony w manometr oraz urządzenie alarmowe – wskaźnik spadku podciśnienia. Wskaźnik spadku podciśnienia, do którego dojdzie w czasie podnoszenia ciężaru zapamiętuje maksymalną wartość podciśnienia i jeżeli ta wartość w ciągu manipulacji obniży się o 20% to załącza się alarm (sygnalizacja akustyczna i wizualna). Wskaźnik spadku podciśnienia jest zasilany przez dwie baterie alkaiczne.

Przenoszenie ciężarów za pomocą podnośnika jest bardzo łatwe dzięki specjalnemu uchwytowi operatorskiemu, który umożliwia płynne przemieszczanie ciężaru.

Samo urządzenia wymaga jedynie minimalnej konserwacji i charakteryzuje się bardzo długą żywotnością.
Podnośników nie wolno używać do przenoszenia ciężarów na placu budowy, zgodnie normą PN EN 13155:2006 Dźwigi – Bezpieczeństwo – Zdejmowalne urządzenia chwytające. Rozumie się przez to jako miejsca gdzie są budowane lub remontowane budynki, mosty, drogi itp. lub prowadzona jest ich rozbiórka.

Wszystkie urządzenia są zgodne z wymaganiami dot. bezpieczeństwa wg normy zharmonizowanej PN-EN 13155:2006.

Posiadają certyfikację TÜV CZ s.r.o oraz deklarację zgodności producenta.

Oprócz standardowych typów urządzeń jesteśmy w stanie zaprojektować i wyprodukować manipulator podciśnieniowy zgodny z Państwa potrzebami i wymaganiami.