Schmalz - manipulatory próżniowe

Schmalz - manipulatory próżniowe

Podnośniki i manipulatory niemieckiej firmy SCHMALZ zasilane są prądem zmiennym lub stałym oraz z akumulatorów a także same wytwarzają podciśnienie potrzebne do podniesienia ciężaru. Usprawniają pracę w cyklu produkcyjnym za- i wyładowczym poprzez możliwość podnoszenia, przenoszenia i obracania elementów o różnej wadze, wielkości o różnych kształtach i rodzajach powierzchni.

Do obsługi manipulatorów, niezależnie od wersji, niezbędny jest tylko jeden przeszkolony pracownik. Dzięki wytwarzanemu podciśnieniu a także zróżnicowaniu wielkości i ilości oraz rodzaju przyssawek, manipulatory mogą być wykorzystywane nie tylko do manipulacji płaskimi i nieprzepuszczającymi powietrza powierzchniami, ale również do przenoszenia elementów szklanych (tafli szkła, okien, szyb zespolonych, witryn okiennych), drewnianych, wiórowych, kamiennych, betonowych, kartonowych, zwojów blach i innych o nierównej strukturze powierzchni.

Przy odpowiednim doborze przyssawek można je zastosować do manipulacji z elementami o skomplikowanej bryle i kształcie, np. rurami, zbiornikami, kształtownikami zamkniętymi, itp. Manipulatory i podnośniki firmy Schmalz umożliwiają wprowadzenie automatyzacji procesów produkcyjnych, jako podnośniki jednostkowe (samodzielne), a także wpięte w maszyny i urządzenia produkcyjne.

Każdy manipulator niezależnie od rodzaju jest dostosowany do indywidualnych wymagań odbiorcy. To odbiorca decyduje, jakie parametry urządzenie powinno posiadać i na jakim etapie produkcji winno być zastosowane.

Od początku bierze on czynny udział w tworzeniu projektu urządzenia tak, aby w jak najlepszy sposób mogło spełnić jego potrzeby i oczekiwania. Powyższe produkty doskonale współgrają z nowatorskimi rozwiązaniami dźwignicowymi zaprojektowanymi i oferowanymi przez firmę Schmalz - są nimi Aluminiowe Suwnice i Żurawie Obrotowe. Manipulatory i podnośniki mogą być także zainstalowane na płycie czołowej wózka widłowego, mocowanych do nich za pomocą specjalnego uchwytu. Podnośniki i manipulatory wieloprzyssawkowe poprzez zastosowanie trawers poprzecznych, mają możliwość ustawienia wzajemnej odległości przyssawek wzdłużnie i poprzecznie. Mają one też możliwość ustawienia różnych wysokości oraz zakresu ruchu pionowego poszczególnych przyssawek w zależności od nierówności przenoszonych płaszczyzn. Jedną z najważniejszych zalet wybranych podnośników jest możliwość obracania, przy jednoczesnym przenoszeniu elementu w dowolnym kierunku i kącie – w pionie i poziomie od 0º do 180º.

Podnośniki i manipulatory wymagają dostarczenia zewnętrznego źródła energii o napięciu 220-230 lub 360-415 V (50/60Hz).

Urządzenia są zgodne z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa wg Normy Zharmonizowanej EN 13155: 2006 oraz posiadają deklarację zgodności producenta.